Zpět

Kniha pro Multipotenciály

Buďte vším, čím chcete! Emilie Wapnick
 


Být podnikavým neznamená být broukem Pytlíkem. Být podnikavým znamená vědět, jaký je můj potenciál, rozvíjet ho a skrze něj být motivován vytvářet hodnoty pro druhé. Může se ale stát, že někdy se v jedné osobě nakupí potenciálů více a chtějí ven. Tuto skutečnost je třeba si v sobě zvědomit a přijmout fakt, že z podstaty sebe samého jsem v pořádku, když nemám potřebu cílit jen na jeden obor. Teď už vím, kdo jsem, kde jsem a můžu se rozhodnout, jakými všemi směry půjdu.


Máte pocit, že umíte všechno a nic? Hlodá ve vás znepokojení, že nejste na nic odborníkem, ale ve skrytu duše jím ani být nechcete? Baví vás zkoušet a učit se nové věci, zapojovat se do nových projektů nebo si vymýšlet ty svoje? Cítíte, že vaši silnou stránkou je vlévat energii do něčeho nového a smysluplného? Potom knížka Multipotenciálové s podtitulem Buďte vším, čím chcete, pro vás může být dobrým průvodcem a pomocníkem, jak se vyznat v sobě samých, a že takoví, jací ve svém všeumělství jste, jste v pořádku.

Najdete zde několik různých podob multipotencionality a možná se v některém z nich najdete i Vy. Třeba potřebujete mít jednu stěžejní práci a k ní několik svých projektů. Nebo vám vyhovuje nevázat se v jedné práci a zařídit si svoji seberealizaci a příjem z více pracovních zdrojů. Možná je pro vás důležité si hýčkat své zájmy a koníčky, ze kterých vám může nebo nemusí vycházet příjem.

Autorka knihy Emilie Wapnick v knize sdílí svoji cestu za odhalením skutečnosti, že pro ni není slučitelné se životem se věnovat po zbytek života jen jedomu zaměstnání. I kdyby bylo placené zlatem.

Velmi osvěžující je její vystoupení v pořadu s tématem, proč někteří z nás nemají jedno skutečné povolání.

 


Vydalo nakladatelství Portál.

Další materiály