Zpět

Konference

Každoroční inspirativní setkání všech zájemců o výchovu k podnikavosti.
Konference
Na konferencích vystupují inspirativní osobnosti, úspěšní žáci nebo absolventi základních i středních škol, kteří během svého studia začali podnikat v rámci školních firem či komunitních projektů, pedagogové, kteří podnikavost přirozeně začleňují do svých hodin aj. V rámci dílen si pak na vlastní kůži účastníci konference zkouší podnikavé a kreativní aktivity a techniky, odnáší si další inspiraci pro svou vlastní výuku a propojují se s podobně naladěnými učiteli.

Konference je určena pro všechny, které zajímá rozvoj podnikavosti v jihomoravském kraji.

Už nyní se můžete hlásit na letošní konferenci

Jak žije podnikavá škola?

4. června 2024, Fakulta sociálních studií, Joštova 218, Brno

Přihlašte se zde.

pozvanka-vystupujici.png
Podívejte se na záznamy z předchozích ročníků:

První konference: Jak na nápady a příležitosti

10. června 2021 on-line

 

Druhá konference: Jak na podporu potenciálu a motivaci žáků

7. června 2022 KUMST, Brno

 

Třetí konference: Jak přijímat výzvy a odpovědnost

6. června 2023, Kancelář veřejného ochránce práv, Brno


NÁPADY A PŘÍLEŽITOSTI

Proč je pro studenty a společnost důležité, aby vznikaly nové nápady? Jak může učitel podporovat u žáků kreativitu, učit je vidět potřeby, vyhledávat příležitosti a nebát se výzev? Jak může škola vytvořit prostor pro rozvoj žáků v této oblasti?

ZDROJE

Ne každý je leader týmu, ale každý je tvůrce svého života. Věříme, že pokud žáci poznají svá nadání, dokáží naplno využít svůj potenciál a mohou být úspěšní v tom, co je baví a naplňuje. Touto cestou v nich můžeme přirozeně podpořit jejich motivaci k udržitelnému způsobu života a vytváření hodnot pro své okolí.

DO AKCE

Už víme, jak hledat příležitosti, kde najít pro jejich realizaci zdroje, a teď už jen naše nápady proměnit v hodnotu pro ostatní. O tom bude třetí podnikavá konference.

Kdo vás službou provede?

Kateřina Borovinová
Kateřina Borovinová
Kačka se podílí na přípravě studií o výchově k podnikavosti, setkávání ředitelů a pečuje o skupinu zaběhlých a zkušených koordinátorů podnikavosti, ve kterých vidí důležitou inspiraci i motivaci pro další vzdělavatele.
Sama realizovala žákovské miniprojekty v ČR i zahraničí - ty právě považuje jako jednu ze zásadních cest k rozvoji podnikavých dovedností žáků (a vlastně i pedagogů:-). Dále se věnuje vzdělávání o klimatické změně a místně zakotvenému učení, oboje se totiž s podnikavými dovednostmi skvěle propojuje.
Hana Šolcová
Hana Šolcová
Hanka pátrá po příkladech z praxe, kde se podnikavosti daří a dává o tom světu vědět prostřednictvím webu Podnikavá mysl. Několik let působila na základní škole jako koordinátorka podnikavosti. Je ráda za příležitost potkávat se s podobně naladěnými lidmi a nabízet jim podporu při jejich cestě za výchovou k podnikavosti. Ale jak říká, podnikavé už k nám děti přicházejí. Je na nás, abychom se na nich příliš nepoznamenali.
Jana Frödová
Jana Frödová
Jana se ráda vrhá do nových témat a zkouší nové věci. Podnikavost propojuje s dalšími oblastmi jako je formativní hodnocení a technologie. V projektu má na starost zejména žákovské miniprojekty a studia P-koordinátorů.

Nevíte, jestli je služba vhodná právě pro vás? Dejte nám vědět a my vám poradíme.

Máte zájem o tuto službu? Obraťte se přímo na našeho odborníka.

Kateřina Borovinová
Kateřina Borovinová
metodička podnikavosti

Další služby