Zpět

Dáša Zouharová získala ocenění MŠMT

Dáša Zouharová , dlouholetá lektorka a metodička Lipky, a jedna nejvýznamnějších osobností české environmentální výchovy získala medaili 1. stupně MŠMT za rok 2023.
Dáša Zouharová získala ocenění MŠMT
Dáša Zouharová, dlouholetá lektorka a metodička Lipky, ale také jedna z nejvýznamnějších osobností české environmentální výchovy, převzala medaili 1. stupně ministerstva školství za dlouholetou práci v oblasti environmentální výchovy. V posledních letech se jí prostřednictvím platformy Podnikavá mysl daří prosazovat výchovu k podnikavosti do výuky zejména na středních školách. Navíc dokázala podnikavost obohatit o výrazný environmentální rozměr.
 
Dáša se také zasloužila o vznik tzv. Nástroje pro hodnocení kvality ekologických výukových programů zpracovaného kolektivem Sdružení středisek ekologické výchovy Pavučina. Cílem tohoto nástroje je evaluovat a zvyšovat účinnost ekologických výukových programů poskytovaných středisky ekologické výchovy v České republice.  
 

 
Prostřednictvím Dáši se k nám dostal také velmi povzbudivý vzkaz ministra Mikuláše Beka, který s radostí šíříme dál: "Naším úkolem v roli učitelů je vést naše studenty a žáky k tomu, aby používali svůj rozum bez našeho vedení."
 
O to se prostřednictvím Podnikavé mysli velmi snažíme a jsme rádi, že nám v tom pomáhá tak skvělá pedagožka.

Další inspirace