Zpět

Finanční gramotnost a podnikavost ruku v ruce

Cesta ke Zlatému certifikátu finačně gramotná škola Integrované střední školy automobilní Brno.
Finanční gramotnost a podnikavost ruku v ruce

Letos v červnu naše podnikavá škola dosáhla významného milníku ve vzdělávání k finanční gramotnosti, získali jsme zlatý certifikát Finačně gramotná škola od organizace yourchance. Inspirujte se naší cestou k tomuto ocenění!


Podnikavý tým P–koordinátorů během projektů KaPoDaV a iKAP II JMK pracoval na mnoha podnikavých aktivitách a rozhodli jsme se k podnikavosti přidat také další pilíř vzdělanosti mladých lidí. Tím byla výchova k finanční gramotnosti našich žáků, ale také finanční vzdělávání pedagogů naší školy.

 

  • 2009 – první krůčky k výchově k finační gramotnosti a navázání spolupráce s organizací JA Czech
  • 2013 – workshopy pro studenty a finanční hra Multipolis
  • 2017 – zapojení školy do projektu KaPoDaV a navázání spolupráce se společností yourchance
  • 2018 – realizace projektových dnů Rozpočti si to, přednášky pro žáky i pedagogy o finanční gramotnosti, získání bronzového certifikátu Finančně gramotná škola
  • 2020–2023 zapojení školy do projektu iKAP II JMK, rozvoj spolupráce s yourchance srze poradenství, konference a školení. ISŠA vytváří tým finančně gramotných pedagogů a usiluje o zakotvení výchovy k finanční gramotnosti v ŠVP

 

Je naší velkou snahou, aby z naší školy vycházeli absolventi vybaveni jak odbornými znalostmi, tak vědomostmi v oblasti finanční gramotnosti.

 Ocenění od yourchance nás velmi těší. Jsme rádi, že jsme cestu za finanční gramotností podnikli. Přejeme dalším školám, které se také vydají za finační gramotností, hodně štěstí!


P–koordinátoři z ISŠA Brno
Ludmila Čápová a Vladimír Válek

 

Další inspirace