Zpět

Firemní den Jihomoravského kraje

Je za námi již čtvrtý ročník soutěže Firemní dny Jihomoravského kraje, který jsme uspořádali společně s organizacemi JA CzechUniCredit Foundation a UniCredit Bank.
Firemní den Jihomoravského kraje

Soutěž je inspirovaná evropským konceptem soutěže tzv. „Innovation Days“, při níž žáci a žákyně různých typů středních škol zpracovávají zadaný soutěžní úkol v týmech za účasti a podpory mentorů z praxe. Soutěžící mají příležitost se zdokonalit v dovednostech projektového řízení

a plánování, týmové spolupráce s novými kolegy, trénování kreativity a prezentace svých nápadů. Své výsledky na závěr akce prezentují před odbornou porotou složenou ze zástupců firem.

Čtvrtý ročník soutěže se zaměřil na rozvoj sociálního podnikání v regionu a zlepšení podmínek pro život lidí v Jihomoravském kraji.

Akce se zúčastnilo 66 studentů a studentek, 14 učitelů a učitelek, 10 mentorů a mentorek

a 4 porotci a porotkyně.


A jak to všechno dopadlo?

Vítězný tým NADĚJE SPORTŮM (na úvodní fotografii) navrhl neziskovou organizaci, pomáhající dětem, které kvůli svému sociálnímu stanovení nemají možnost zapojit se do volnočasových aktivit. Jejich mentorkou byla naše kolegyně Silvia Neslušanová.
 

Nejlepším podnikatelským nápadem se stal návrh týmu REPLASTIC na společnost zabývající se recyklací plastového odpadu, který bude přeměn na plastové znovu využitelné nádobí pro kulturní akce.
 

Nejlepší prezentaci vyšvihl tým DRŽ TEMPO s projektem Aplikace na podporu propojení a vzdělávání různých generací osob.

Další inspirace