Zpět

Mysl v akci očima žáků

O tom, jak si žáci Ekogymnázia užili konferenci
Mysl v akci očima žáků
Osmý červen byl den, kdy nejčastěji zazněla slova jako: inovace, podnikavost, nezapomenutelné zážitky, kreativita, sny, změna, pomoc, síla, spolupráce, kontakty, ochota, radost, práce, tým a mnoho dalších.

Přesně tohle měla zúčastněným týmům, studentům ale i dospělým přinést Mysl v akci. Tato akce, která byla podnikavým re/startem pro studenty a žáky se konala v kreativním hubu KUMST v centru Brna. Akci nepořádala jen Podnikavá mysl, ale i Jihomoravský kraj a centrum Lipka, kteří společně chtějí podporovat i jen malé krůčky k podnikavosti mladých lidí, kteří mají sílu a nápady na to změnit náš svět.

Do akce!

Celou akci zahájil neuvěřitelně inspirativní a pravdivý úvod, kterého se chopila Marianella Parra z organizace Bantani Education, jež sídlí v Bruselu a má za cíl rozvíjet a podporovat podnikavé kompetence žáků a studentů. Přítomné její řeč doslova uchvátila. Lidé mají snít, mít vize, cíle a odhodlání. 

Během dopoledne probíhaly velice povedené a zábavné prezentace ve formátu Pecha Kucha (20 sekund X 20 slidů). Celé týmy podnikavců také byly srdečně zváni k zajímavé a poučné konferenci/debatě. 


Dozvěděli se informace a názory ať už od zastupitelů samotného Jihomoravského kraje, ale nahlédli také do činnosti lidí, kteří se už dlouhou dobu snaží podporovat děti v inovativních projektech ve školách. Vyslechli si také příběh vrstevníků a nechali se unášet vlnami inspirace.

I nadále pokračoval zajímavý program. U jednotlivých stolečků si mohly týmy studentů navzájem popovídat o svých projektech, prodávat produkty, propagovat svou firmu a oslňovat ostatní. Nechyběla ani chvála, kterou si studenti navzájem mohli sdělit a ocenit svou práci.
 

Do celého dne jsme vstupovali s: Já dokážu všechno, a právě já můžu změnit svět. K úspěchu vedou malé krůčky a těžká práce mě neodradí!

Workshopy

Program však pokračoval a navazoval na zajímavé a pestré workshopy s TOP mladými podnikateli Jirkou Zhořem a Liborem Hořením. Z našeho pohledu I Psych týmu byly prostě a jednoduše úžasné.
Dozvěděli jsme se něco nejen o samotných podnikatelích a jejich práci, ale také jme byli zapojeni do soutěživých aktivit, které v nás probudily inovativního a kreativního ducha. Nechyběla vtipná atmosféra a spolupráce. Všichni jsme měli skvělé nápady a odpovědi, které byly náležitě oceněny.

Po celý den mezi všemi panovala uvolněná atmosféra. O debatu, která byla pohodová a zaměřená na ocenění podnikavců se také postaral parádní moderátor Petr Sucháček :)). Byl zajištěn i skvělý catering, který celou akci posunul o další level dál. Všem organizátorům a zúčastněným patří veliký obdiv a dík za skvěle odvedenou práci.

Vzkaz od týmu I Psych

Odnesli jsme si z tohoto dne tolik pozitiv, že se ani na tento papír nedají všechna napsat. Jsme moc rádi, že tyto akce pořádáte a také víme, že mají veliký smysl a dopad. Moc děkujeme.Věříme, že jste nejen v nás probudili motivaci k pokračování v podobných projektech. Akce tohoto druhu nás velice zajímají a baví. Budeme moc rádi, kdybychom se jich i nadále mohli účastnit. Rádi Vám také samozřejmě pomůžeme s případnou organizací. Navázali jsme kontakty s lidmi a projekty, které nás inspirovali a myslím, že nasbírané informace v budoucí tvrdé práci stoprocentně využijeme.

Autoři a autorky článku
Tým I Psych

Další inspirace