Zpět

Nejlepší kniha o FAKE NEWS dezinformacích a manipulacích!!!

Co se hodí vědět, aby se jeden nenechal utáhnout na vařené nudli. Miloš Gregor, Petra Vejvodová 

Přinášíme vám typ na zajímavou publikaci Miloše Gregora, Petry Vejvodové a Zvol si info, což je parta mladých lidí, kteří bojují s dezinformacemi a dalšími nástrahami mediálního světa a sociálních sítí. Jak o sobě říkají: „Bojujeme tím, že vzděláváme.“

Už samotný název publikace vypovídá o tom, jak může zafungovat manipulace. V předmluvě knihy se autoři k této demostranci manipulativního názvu sami přiznávají.

Kde se vzaly dezinformace a jaká je jejich historie? Jak dostat dezinformace k lidem? Co je to manipulace a jak funguje? Jak se tomu všemu bránit? Možné odpovědi na tyto otázky najdete na 140 stránkách této knihy.

Vydalo nakladatelství CPress
 

Náš tip

Pokud hledáte pro své žáky cestu, jak s tímto tématem pracovat, doporučujeme vám se propojit se skupinou podnikavých studentů, kteří v rámci jejich projektu Fakescape! nabízí celou řadu podpůrných her a nástrojů.

Pomocí her rozvíjí u žáků a studentů jednotlivé kompetence mediální gramotnosti - kritické myšlení a ověřování informací. Učitelům poskytují jednoduchou pomůcku pro zatraktivnění výuky mediální výchovy. To vše lákavou a zábavnou formou.

 

Další materiály