Zpět

Na Gymnáziu Boskovice vládla žákovská Rebelie

Tradiční Salon opět v netradičním podání žáků.
Na Gymnáziu Boskovice vládla žákovská Rebelie
Naše P-koordinátorka Světla Trefná s námi sdílela, co všechno bylo možné zažít na jejich tradičním Salonu. Čtěte dále, dozvíte se více. Račte vstoupit květinovou branou.

 

Ve dnech 20.-24. března 2023 proběhla na Gymnáziu Boskovice již tradiční přehlídka studentské tvořivosti SALON. Pod vedením třídy 3.B a s tématem Rebelie. Akce, která má na gymnáziu již více jak třicetiletou tradici, chce především podpořit tvořivost a hravost studentského ducha.
 

 

Studenti se mohli tedy opět mimo jiné účastnit literární, výtvarné a fotografické soutěže, sportovních her, přehlídky třídních a cizojazyčných scének, kostýmového dne, soutěže o nejlepší třídní exponát, talentové soutěže nebo třeba odborných přednášek.
 

 
 
Inspirace bylo mnoho, a nikoho tak nebylo třeba dvakrát vybízet, aby se pustil do práce. Škola byla naplněna tvořivou a příjemnou atmosférou, která učarovala nejednomu návštěvníkovi z řad novinářů, rodičů či absolventů.
 

 

Vedení gymnázia žaslo nad svými studenty, jejichž výkony ve své originalitě, nápaditosti, rebelii, ale i pokoře a poučnosti předčily veškerá očekávání.
 

Budoucí elita národa opět ukázala své odhodlání a chuť měnit svět. Zbývalo již jen předat pomyslné pořadatelské žezlo Salonu, které převzala sexta se svojí vítěznou kandidátskou scénkou.
 
Příští Salon se tak ponese v duchu tématu Bohatství. Už se nemůžeme dočkat.


Světlana Trefná, Gymnázium Boskovice

Další inspirace