Zpět

„Příklady táhnou“ aneb konference projektu Implementace KAP JMK II

Díky Jihomoravskému kraji za podporu tolika užitečných iniciativ a možnosti rozvoje, kde je to třeba.
„Příklady táhnou“ aneb konference projektu Implementace KAP JMK II

Uteklo to jako voda a jde se do finále. Poslední květnový den patřil konferenci projektu Implementace KAP JMK II (iKAP JMK II) s podtitulem „Exempla trahunt“ - „Příklady táhnou“. Cílem setkání bylo představit alespoň několik ukázek, co všechno se v rámci tohoto projektu povedlo, realizovalo a posunulo.


Vystoupila celá řada partnerů projektu. Například Eko Gymnázium Brno se svými projektovými podnikavými dny, JCMM s podporou kariérového poradenství na školách, tématy podpory nadaných žáků a matematické gramotnosti, zástupci z Centra metodické podpory a poradenských center představili výsledky své práce v rámci podpory žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno sdílela formu podpory směrem k bezpečnému pohybu v kybeprostoru.  

A další partneři, kteří v rámci projektu napínali síly k realizaci zajímavých iniciativ s  užitečnými výstupy.

 

Podrobný program s anotacemi jednotlivých příspěvků najdete zde.
 

 
 
Nechybělo ani zastoupení Lipky. Bára Dvořáková představila příklady žákovských miniprojektů, platformu Podnikavá mysl a možné vyhlídky pro udržení systémové podpory výchovy k podnikavosti, které dal více než před 6leti Jihomoravský kraj zelenou.

 

Co všechno mohou žáci změnit, když dostanou ve své škole příležitost a důvěru.
 
 

Další inspirace