Zpět

Workshop Podnikavost naživo na ZŠ a MŠ Rájec Jestřebí

Tajemství motivace žáků aneb podpora odvážných nápadů.
Workshop Podnikavost naživo na ZŠ a MŠ Rájec Jestřebí
Být podnikavým znamená nevzdávat se a dokázat hledat i jiné cesty. To se nám podařilo v případě workshopu Podnikavost naživo - Tajemství motivace žáků aneb podpora odvážných nápadů. Naši P-koordinátorku Alenu Svobodovou ze ZŠ a MŠ Rájec Jestřebí toto téma natolik zaujalo, že nás požádala, zda by se workshop nemohl realizovat přímo na jejich škole.
 


Z řad lídrů podnikavosti tentokrát lektorsky vystoupila Sylva Schmiedová z Eko Gymnázia Brno. Na úvod představila, co bylo její motivací věnovat pozornost rozvoji podnikavých dovedností. Hlavním tématem byla práce s nápady, jak je proměnit v realitu a zároveň udržet motivaci žáků.
 


 

Důkazem, jak důležité je pro žáky učit se prostřednictvím miniprojektů, je rozhovor, který byl nedávno pořízen právě se žáky Eko Gymnázia.
 
 

Na ZŠ a MŠ Rájec Jestřebí je skutečně velmi zapálený sbor, který neváhá vyrazit do akce. Rozděleni do dvou skupin se jim podařilo ve velmi krátkém čase vymyslet a především odprezentovat dva neuvěřitelné nápady. Cílem aktivity bylo zkusit si na vlastní kůži, ve spolupráci s ostatními členy skupiny, splnit zadaná kritéria při práci s nápadem a jeho představení ostatním.

 

Aktivita, která se dá se žáky zvládnout během jedné hodiny nebo pokud je potřebujete nastartovat v úvodu většího projektu.
 


 

Bylo to velmi příjemné a inspirativní odpoledne s vedením školy a zástupci pedagogického sboru, pro které je výchova k podnikavosti nedílnou součástí aktivit, které na škole probíhají. Jsou otevřeni přijímat výzvy a držet krok ve vzdělávání žáků pro 21. století. 
 

Další inspirace