Zpět

Robotika a rozvoj podnikavých dovedností

Není tématu, kde by se nedala rozvíjet sada podnikavých dovedností.
Robotika a rozvoj podnikavých dovedností

Náš workshop Podnikavost naživo vyrazil za hranice pracoviště Lipky Kamenná. Tentokrát jsme se potkali na Střední průmyslové škole Jedovnice. Lektorem nebyl nikdo jiný, než zkušený koordinátor podnikavosti Tomáš Vybíhal.

 
 
V úvodu dal Tomáš prostor svému žákovi Zdeňkovi Šťavíkovi. Účastníci nemohli přehlédnout množství robotů z lega kolem sebe. Zdeněk jim představil, co všechno „to“ umí a kolik času a rozvinutých dovedností při jejich stavbě za žáky zůstalo.
 


Tomáš Vybíhal představil svoji cestu, kterak se stal koordinátorem podnikavosti, a jak se mu prostřednictvím robotiky daří u žáků rozvíjet sadu podnikavých dovedností. Představil spolek JedoBoti, který vznikl kvůli pořádání technických příměstských táborů a kroužků. Každoročně pořádají celostátní robotickou soutěž JedoBot. Jezdí také na různé technické soutěže a výstavy.

Ukázal typy stavebnic, které je možné prakticky používat ve výuce nebo v kroužcích, a pa
k už se účastnici ponořili do aktivit, které pro ně Tom připravil. 

 

Zjistěte pořadí vlády amerických prezidentů a vytvořte trasu pro Ozobota tak, aby ve správném pořadí minul každé stanoviště zastoupené konkrétním jménem prezidenta. 

Dalším úkolem bylo naprogramovat hrací kostku na micro:bitu. Mezi účastníky se ukázalo, že spolupráce byla skutečně nezbytná a vzájemné sdílení, jak najít řešení v programovacím jazyce, nepostradatelné. 

Opět jsme velmi rádi přivítali několik studentů z Pedagogické fakulty MUNI, kteří v rámci asistenských praxí mají jeden z našich workshopů Podnikavosti naživo absolvovat.
 

Další inspirace