Zpět

Podnikavost naživo aneb vánoční jarmark na ISŠA

Přehlídka vánoční a podnikavé nadílky. 
Podnikavost naživo aneb vánoční jarmark na ISŠA

V prosinci byl avizovaný další workshop Podnikavost naživo, tentokrát na Integrované střední škole automobilní v Brně u našich lídrů podnikavosti Lídy Čápové a Vladimíra Válka. Kvůli nízkému počtu přihlášených jsme workshop oficiálně zrušili. Přesto Lída s Vladimírem nabídli možnost zájemcům z řad dalších P-koordinátorů se aktivně účastnit jejich vyhlášeného vánočního jarmarku. Zároveň se mohli seznámit, jak jinak se daří podporovat výchovu k podnikavosti na jejich škole.
 
 

Ohlédnutí za Tradičním vánočním jarmarkem na ISŠA

Ludmila Čápová, ISŠA Brno
 
Vánoční jarmark, který proběhl ve středu 14. 12., byl velmi úspěšný. Prodejci ze všech žákovských firem byli se svými tržbami spokojeni. Část tržeb věnují na vybraný dobročinný účel.

Už od rána, kdy si žáci chystali své stánky a zboží, panovala pohodová vánoční nálada. Prodej byl slavnostně zahájen ředitelem školy ISŠA, který přivítal nové účastníky. A to žáky a jejich paní učitelky ze ZŠ Smíškova Tišnov a ZŠ Šlapanice. Poté procházel mezi jednotlivými stánky, hovořil se žáky prodejci o jejich zboží. Ke koupi byly nabízeny náramky z minerálů, sušená jablíčka, sirupy, masti i sladké pochutiny, jako například ručně vyrobení želatinoví medvídci či vánoční sušenky.
 
 
Velký úspěch sklidily palačinky s domácí marmeládou. Ty přípravovaly v Palačinkárně u kantýny žačky ze ZŠ Šlapanice. 
 


 
 
Své produkty z bylinkové zahrádky přijeli nabízet také žáci ze ZŠ Smíškova v Tišnově.
 

„Chtěla bych Vám opravdu poděkovat. Dnes jste mi vlili novou energii a chuť do práce. Díky Liduško a Vladimíre za velmi vlídné přijetí, vstřícný přístup k dětem a skvěle zorganizovanou akci. Hlavně díky za příležitost. Děti se vrátily nadšené, zbytek třídy jim závidí. Nabraly nové cenné zkušenosti, získaly inspiraci. Už jim šrotuje v hlavách, jak uspořádat něco pro Vás u nás“.
Kateřina Foretníková, ZŠ Smíškova Tišnov
 

 
Na jarmark přišlo mnoho návštěvníků, mezi nimi vedení MŠ a ZŠ Kociánka spolu se svými žáky a pedagožkami. A jako ISŠA vánoční dárek si žáci všech základních škol nechali zhotovit  airbrush, „ochutnali“  naši technickou cukrárnu a prohlédli si školu.
 
Jarmark se vydařil, jak zaznělo z úst vystavovatelů i návštěvníků.
 

Na Integrované střední škole Brno je skutečně „Podnikavost, kam se podíváš.“
 
 
 
 

Další inspirace